Davocar - autocentrum

SONUX - Knihy

Havní strana / Knihy / Historické romány

Historické romány (16-9 inzerátů z 9)

Zobrazit: inzerátů na stránku Seřadit dle: Nejnovější ▼ | Ceny | Počtu zobrazení
Zobrazit na stránku

Bůh stál při Anglii- Tažení velké Armady v roce 1588

Blíží se konec 16. století a ve Španělsku vládne Filip II. Jeho klid však narušují angličtí piráti s tichým souhlasem královny Alžběty. Když však pohár přeteče, rozhodne se Filip II. roku 1588 vyzbrojit ohromné loďstvo, podle jeho vlastních slov „neporazitelnou Armadu", která má Anglii srazit na kolena. Od okamžiku osudového rozhodnutí však pronásleduje španělské vojáky a námořníky jedna svízel za druhou, až to vypadá, že se proti nim spikl celý svět včetně počasí. Rychlejší a lépe ovladatelné anglické lodě se energicky vypořádají s připlouvající hrozbou a ze 130 španělských plavidel se vrátí do vlasti jen necelá polovina. Angličanům sice bude trvat ještě takřka sto let, než se stanou vládci moří, ale první semínko již bylo zaseto...

Publikace obsahuje kromě politických, diplomatických a hospodářských aspektů konfliktu také informace o námořní technice a bojích té doby a je vybavena množstvím ilustrací a doplněna mapami a soupisem zúčastněných lodí včetně dnes identifikovaných vraků lodí Armady.
Kniha je nová, nepoškozená, nepoužitá. Pořet stran je 212. Autoři knihy jsou Ivan Brož a Václav Králíček
Smazat/Editovat/Premium 13. 4. 2014
Krajková,
Karlovarský kraj
130 Kč Zobrazeno: 1106x
Dolní Branná,
Královéhradecký kraj
30 Kč Zobrazeno: 810x

Poslední dny Jindřicha VIII

Poslední dny Jindřicha VIII. Páté z jeho manželek je dvacet, když ji eskortují po Temži do Toweru. Nahoře na mostě, pod nímž plují, visí hlavy jejích milenců a ona již tuší, že v pevnosti je pro ni připraven popravčí špalek. Šestá manželka má však štěstí a přežije. Londýnský královský dvůr je zmítán intrikami; žádný z účastníků opulentních radovánek si není jist životem při náhlém zvratu panovníkovy přízně. Ve vládě to vře napětím mezi konzervativci a reformátory, katolíky a protestanty a náladový král střídavě trestá jedny i druhé. Spletité události konce života tohoto nechvalně proslulého panovníka vylíčené v nové knize známého anglického historika – to je skutečné krvavé drama, k němuž netřeba cokoliv přidávat.
Smazat/Editovat/Premium 21. 2. 2014
Krajková,
Karlovarský kraj
199 Kč Zobrazeno: 1120x

James Christopher Frey - Milion malých střípků

Milion malých střípků, James Christopher Frey, 2004, pěkný stav.
Smazat/Editovat/Premium 21. 2. 2014
Ústí nad Labem,
Ústecký kraj
350 Kč Zobrazeno: 1966x

Nevěsta z Inverness

V době války byla Meridene nevinným dítětem, přesto byla zároveň uctívanou Nevěstou z Inverness, která měla podle dávné tradice vložit obřadní meč skotského vládce do rukou svého manžela. Král Británie Edward I. ji však lstivě zasnoubí s neurozeným synem řezníka. Arnette Lamb - oceněná autorka bestsellerů napsala nový velkolepý příběh lásky a intrik zasazený do středověkého Skotska.
Smazat/Editovat/Premium 21. 2. 2014
Olomouc,
Olomoucký kraj
55 Kč Zobrazeno: 745x

A. Jirásek

Prodám knížky od A. Jiráska, možnost prodeje po ks, a´40,- Kč.
Smazat/Editovat/Premium 21. 2. 2014
Praha 10,
Hlavní město Praha
720 Kč Zobrazeno: 795x

Sigrid Undsetová - Kristina Vavřincova (3 díly)

Prodám historický román - Kristina Vavřincova (3 díly), Lidové nakladatelství, Praha; 1977 (Nobelova cena)
Smazat/Editovat/Premium 21. 2. 2014
Karviná,
Moravskoslezský kraj
150 Kč Zobrazeno: 838x

Emily Bronteová - Na větrné hůrce

Tento historický román se odehrává na Drozdově a Větrné hůrce od druhé poloviny 18. století do počátku 19. století.
Působivý román je mistrnou psychologickou studií člověka, který zasvětil život pomstě. Autorka sugestivně líčí prostředí, v němž hrdina vyrůstal, objasňuje příčiny, pro které se z normálního chlapce vyvinul v ovzduší nenávisti tvor, který splácí všechny domnělé i skutečné křivdy nelidským způsobem a jenž nezná slitování ani sám se sebou. Jediná bytost, žena, která je schopná učinit z něho normálního člověka, se provdá za jeho soka a za dramatických okolností umírá. Tím jsou spáleny všechny mosty mezi hrdinou a okolním světem a začíná příběh fanatické pomsty na všech příslušnících rodiny milované ženy.

Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, 1960, ilustrace Zdeněk Brdlík, 270 s.
Smazat/Editovat/Premium 21. 2. 2014
Karviná,
Moravskoslezský kraj
80 Kč Zobrazeno: 749x

Václav Kaplický - Kladivo na čarodějnice

Vraždící losinská a šumperská bestie jménem Boblig, šílený inkvizitor a jeho ochránci, kníže Liechtenstein a olomoucký biskup téhož příjmení, vstoupili koncem 17. století do dějin jako tvůrci hrůzostrašného hororu monstrózních čarodějnických procesů, při nichž osobně fanatický mnohonásobný vrah Boblig fyzicky a psychicky zmasakroval, umučil, okradl o čest a majetek a nakonec zaživa upálil přes stovku nevinných obětí, včetně šumperského kněze, děkana Kryštofa Aloise Lautnera. Triumfující bestii nikdo nezastavil. Fanatismus a arogantní zvůle tehdejší moci vygenerovaly takovou institucionalizovanou hrůzu a davovou hysterii, že se nikdo nikoho nezastal. Vraždící triumfující bestialita změnila iracionalitu v realitu, v dokonalý horor o dokonalém zatmění rozumu. Tento sugestivní historický román, v němž se autorovi podařilo spojit faktografickou přesnost s vypravěčským umem, úspěšně zfilmoval režisér Otakar Vávra. Kaplického výpověď tak dostala to, o co autor vždy usiloval, lidovou dimenzi.

Československý spisovatel, 1965, 348 s. (bez přebalu)
Smazat/Editovat/Premium 21. 2. 2014
Karviná,
Moravskoslezský kraj
60 Kč Zobrazeno: 785x